I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

06 lutego 2016PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU
7.02.2016.

1. W tę ostatnią karnawałową niedzielę słyszymy w Ewangelii słowa o cudownym połowie ryb i powołaniu Szymona. Są one wezwaniem dla nas, gdyż Pan Jezus i nas powołuje, byśmy stawali się rybakami ludzi - tymi, którzy innych przyprowadzą do Chrystusa i Kościoła.

2. W środę, 10 lutego, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego - okres Wielkiego Postu. Msze święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godzinie 8.00, 10.00, 17.00 i 19.00. W Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły! Składka w tym dniu przeznaczona będzie na Hospicja w naszej Diecezji.

3. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

4. W czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Osoby samotne, wszystkich, którzy doświadczają cierpienia i choroby zapraszamy o godzinie 8.00 na Mszę świętą. Po Mszy świętej, ucałowanie relikwii świętego Jana Pawła i spotkanie przy herbacie na Sali przy ulicy Ks. Skargi 10.

5. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godzinie 17.00. Dla dorosłych o godzinie 18.00, o 18.30 Msza święta.

6. Msze święte w dni powszednie od poniedziałku do czwartku o 8.00 i 17.00, w piątki i soboty o godzinie 8.00 i 18.30.

7. W niedzielę Wielkiego Postu o godzinie 17.30, śpiewać będziemy Gorzkie Żale i będziemy słuchać nauk pasyjnych. W tym Roku Bożego Miłosierdzia, zachęcamy do uczestniczenia

8. Składka w przyszłą niedzielę budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu w naszej świątyni.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce Świętego Roku Miłosierdzia "JEZU UFAM TOBIE". Termin od 30 kwietnia - 4 maja. Cena 780.00 złotych. Zapisy w biurze naszej parafii. 10. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych. Dobry...
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010