I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

31 sierpnia 2014Wierzę w Syna Bożego

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA
31.08.2014.

1. Dziś przypada 22 niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia z czym wiąże się również koniec wakacji. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświecenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza święta dla młodzieży szkół średnich zostanie odprawiona jutro o godzinie 9.00. zapraszamy rodziców, nauczycieli a szczególnie młodzież.

3. Dzieci zapraszamy w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00. Poświecimy też tornistry i przybory szkolne, najmłodszym uczniom szkół podstawowych. Na to radosne spotkanie zapraszamy rodziców z dziećmi. Wspólnie prosić będziemy Boga o potrzebne łaski w nowym roku szkolnym.

4. Przypadający jutro 1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli podczas tej zawieruchy wojennej.

5. W środę modlitwa w intencji Żywego Różańca oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 8.00.

6. W czwartek, o godzinie 8.00, „Godzina Modlitwy ze św. Teresą od Krzyża”, dziękować będziemy Bogu za dar Eucharystii i Kapłaństwa, prosić będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

7. W piątek, I piątek miesiąca. Rano o godzinie 8.00 Msza święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź święta dla dzieci o godzinie 16.30, Msza święta o 17.00. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00, Msza święta o 18.30. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00. Chorych w domach odwiedzimy w sobotę od godziny 8.00.

8. W sobotę o godzinie 8.00 z dziecięcym zaufaniem oddamy się Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Od przyszłej niedzieli w naszym kościele będzie Msza święta o 17.00.

10. Bogu polecamy śp. Stefania Palicka, Tadeusz Sitarek. Dobry…..
 

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010