I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
 

03 grudnia 2016

II NIEDZIELA ADWENTU
4.12.2016. 

1. Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy.

2. Dzisiejsza niedziela przykrywa liturgiczne wspomnienie świętej Barbary, dziewicy i męczennicy, która jest szczególną patronką górników i hutników. Ponieważ z inicjatywy Episkopatu Polski dzień 4 grudnia jest Dniem Modlitw w Intencji Bezrobotnych, przez Jej wstawiennictwo polecamy Bożej Opatrzności wszystkich, którzy mają trudności w znalezieniu pracy.

3. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie: od poniedziałku - piątku o godzinie 17.00.

4. Jutro, 5 grudnia o godzinie 17.00 Msza święta, którą rozpoczynamy naszą całoroczną modlitwę za zmarłych, których imiona zgłosiliśmy.

5. We wtorek, 6 grudnia, wspomnienie świętego Mikołaja, biskupa, który zasłynął z wielkiej dobroci i mądrości. Wszystkie dzieci, obecne na roratach, zostaną obdarowane słodkim drobiazgiem, czekamy na was.

6. We wtorek, po Mszy świętej o godzinie 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia, w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W czwartek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godzinie: 8.00, 10.00, 17.00. Po Mszy świętej ucałujemy relikwie św. Jana Pawła - bo jest to drugi czwartek miesiąca - Dzień modlitwy za Jego wstawiennictwem.

8. Składka w przyszłą niedzielę na prace renowacyjne głównego ołtarza w naszym kościele. Prosimy o życzliwą ofiarność.

9. W naszym parafialnym kiosku można nabyć prasę katolicką, opłatek i świece na stół wigilijny.

10. Bogu polecamy śp. Elżbieta Oleś, Teresa Marszałek.


                                                  Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * * *

(C) Copyright 2010