I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

23 listopada 2014Wierzę w Syna Bożego
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

23.11.2014.

1. Przeżywamy dziś uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ma ona nam przypominać przede wszystkim o tym, że dla człowieka wierzącego królować znaczy służyć, a to pociąga za sobą gotowość bycia do dyspozycji drugiego człowieka.
Uroczystość

2. Chrystusa Króla jest również świętem patronalnym Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików, zaangażowanych nie tylko w życie parafii czy diecezji, lecz również, w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej starają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z nauką społeczną Kościoła i współpracując z duszpasterzami Kościoła lokalnego. Wszystkim, którzy tworzą to Stowarzyszenie przy naszej parafii, życzymy, aby swoim świadectwem ubogacali innych i zachęcali do pójścia za Chrystusem. Słuchajcie zawsze głosu Jezusa i czyńcie dobro ludziom będącym w potrzebie. Bo miłość jest biletem wstępu do nieba.

3. W czwartek, 27 listopada, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika – Apostolat Maryjny. O godzinie 16.30 Różaniec, o 17.00 Eucharystia, po Mszy świętej spotkanie formacyjne w sali świętego Jana Pawła przy ulicy Ks. Skargi 10.

4. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych, 1 grudnia, w poniedziałek, po Mszy św. o 17.00.

5. Już 5 grudnia o godzinie 17,00, zostanie odprawiona uroczysta Msza święta, na początku odczytane zostaną imiona naszych bliskich zmarłych. Tak będzie przez cały rok, piąty dzień miesiąca, będzie dniem modlitewnej pamięci o tych, którzy czekają na naszą modlitwę. Naszych zmarłych zgłaszamy w biurze naszej parafii przy ulicy Mikołaja Reja 3, składając dar serca 20,00 złotych od osoby.

6. Dzisiejsza niedziela jest zarazem ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień rozpoczynamy Adwent – czas przygotowania na Święta Bożego Narodzenia.

7. Z polecenia naszej Diecezji, w przyszłą niedzielę, po Mszy świętej zbiórka do puszek na odbudowę Katedry w Sosnowcu po pożarze.

8. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne.

9 .Dobremu Bogu polecamy: śp Teresa Piórkowska, Adrian Słabeński.
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010