I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

19 kwietnia 2014Wierzę w Syna Bożego
NIEDZIELA WIELKANOCNA

20.04.2014.

1. Obchodzimy dziś największą uroczystość naszej wiary. To od niej bierze początek i znajduje swoje dopełnienie nasza wiara. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego jest centrum roku liturgicznego, jego punktem kulminacyjnym, źródłem i szczytem tego, co celebrujemy w ciągu całego roku.

2. Niech Zmartwychwstały Chrystus napełni nas swoją mocą i pokojem, a radość płynąca z doświadczenia tego, że zostaliśmy odkupieni, niech towarzyszy wszystkim naszym działaniom. Niech nasze życie będzie nieustannym świadectwem dawanym Temu, który w nas pokonuje wszelkie zło i grzech i prowadzi nas do zwycięstwa. Wszystkim naszym parafianom i osobom przebywającym tu gościnnie życzymy pogodnego i pełnego Bożego błogosławieństwa przeżywania nie tylko tych świątecznych dni, lecz całego okresu paschalnego.

3. Jutro, 21 kwietnia drugi dzień paschalnej radości – Poniedziałek Wielkanocny. Msze święte w naszym kościele w porządku niedzielnym. Ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

4. Od środy, 23 kwietnia, rozpoczynamy duchowe przygotowanie na radosne przeżycie, niedzieli 27 kwietnia - Kanonizacji Jana Pawła II. Nasz udział w tym przygotowaniu będzie świadectwem, że nie wygasła nasza miłość i wdzięczność do ukochanego Ojca Świętego, naszego Rodaka. Przypominamy program naszym modlitewnych spotkań i proponowanych zamyśleń.

5. W naszym kiosku można nabyć świecę, którą zapalimy w domu 27 kwietnia, gdy nasz Papież zostanie ogłoszony świętym.

6. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w nabożeństwach pasyjnych. Dziękujemy za tak liczny udział w uroczystościach Wielkiego Tygodnia. Dziękujemy za ofiary na kwiaty. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świąteczny wystrój naszego kościoła.  

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010