Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

25-marca-2017
CZWARTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
26.03.2017.

1. Wielki Post, który przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Panem Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej miłosiernej miłości. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie królestwa Bożego: królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej i w całym społeczeństwie.

2. Skorzystajmy wszyscy z tego czasu łaski, który dzisiaj pod przewodnictwem O. Zdzisława Góry - Misjonarza świętego Wincentego a Paulo rozpoczynamy. Dzisiaj Msze święte z nauką rekolekcyjną w porządku niedzielnym. W poniedziałek, wtorek i środę, serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i sympatyków tego kościoła na radosne, rekolekcyjne zamyślenia: rano o godzinie 8.00 lub wieczorem o godzinie 18.30. Niech te dobre słowa Jezusa Chrystusa zagoszczą w naszych sercach, ku dobrej przemianie naszego życia. Składka w czasie rekolekcji, niech będzie darem naszego serca na potrzeby wspólnoty zakonnej O. Rekolekcjonisty.

3. W poniedziałek, wtorek i środę zapraszamy o godzinie 9.15, młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1. O godzinie 11.00, młodzież Zespołu Szkół Gastronomicznych i Plastycznych. 4. W środę, 29 marca, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00 - różaniec, o 18.30 Msza święta i nauka rekolekcyjna. 5. W piątek Droga Krzyżowa: dla dzieci o 17.00, dla młodzieży i dorosłych o godzinie 18.00.

6. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który można kupić w naszym kiosku, tam też możemy nabyć świecę - paschalik na stół wielkanocny.

7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła, zbiórka do puszki na budowę szkoły w Czadzie, apelował o to, w liście na Wielki Post, Ks. Biskup Jan.

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010