I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
 

24 września 2016

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA ZWYKŁA

25.09.2016. 

1. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej wiele Wspólnot i Stowarzyszeń. Zaangażujmy się w ich działalność.

2. We wtorek po Mszy świętej o godzinie 8.00, klękamy przed obrazem "Jezu ufam Tobie" i odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godzinie 8.00.

4. W środę, 28 września, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00 - Różaniec, o 18.30 Msza święta oraz spotkanie formacyjne na sali świętego Jan Pawła przy ulicy Ks. Skargi 10.

5. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce.

6. Najbliższa sobota będzie pierwsza sobotą października - miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Różaniec w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedziele o godzinie 18.30.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym parafialnym kiosku.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych, a w tym tygodniu szczególnie śp. Halinę Michalską - Szuster, Genowefę Petla, Dobry Jezu...

9. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia, niech Bóg nam błogosławi

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * * *

(C) Copyright 2010