Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Informacje stałe

20-maja-2017 

SZUSTA NIEDZIELA WIELKANOCNA
21.05.2017.

1. Dziś w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemieniać całe nasze życie. Przyjmowanie sakramentów świętych, zwłaszcza pełny udział Eucharystii, wsłuchiwanie się w słowo Boże - to wszystko otwiera nas na Najwyższego, który zadziwia swoją mocą, dobrocią - miłosierdziem.

2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii, Ks. Biskupa Jan Tyrawę. Przybył do nas, aby wspólnie z nami się modlić o godzinie 9.30 i 12.30 oraz dokonać wizytacji kanonicznej. Po Mszy świętej o godzinie 9.30, planowane jest spotkanie z przedstawicielami naszych Stowarzyszeń na Sali św. Jana Pawła II.

3. Nabożeństwa majowe codziennie: w niedzielę o godzinie 18.30, w dni powszednie o godzinie 18.00.

4. Od jutrzejszego poniedziałku, 22 maja, przez trzy kolejne dni będziemy się modlić o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

5. We wtorek, 24 maja, liturgiczne wspomnienie Maryi - Wspomożycielki Wiernych. Nasz naród nie tylko wyróżnia się wśród innych narodów wielkim nabożeństwem do Maryi, ale wielokrotne doświadczyliśmy Jej wyraźnej opieki.

6. We wtorek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę mdlić się będziemy nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W piątek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał do siebie. Modlić się będziemy tego dnia w intencji naszego dzisiejszego Gościa, Ks. Biskupa Jana z okazji 44 rocznicy święceń kapłańskich.

8. W piątek po wieczornej Mszy świętej rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym parafialnym kiosku.

10. Bogu polecamy naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu...

Ks. Prałat Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010