I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

03 października 2015 XXVII Niedziela Zwykła   

4.10.2015.

1. Dziś - dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. Miesiąc ten z woli papieża Leona XIII od 1885 roku jest miesiącem różańcowym. Liturgia słowa porusza dziś sprawę nierozerwalności małżeństwa. Wiele uwagi małżeństwu i rodzinie poświęca także obecny papież Franciszek, który obchodzi dziś swoje imieniny. Wspierajmy papieża oraz małżeństwa i rodziny modlitwą różańcową.

2. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie: w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedziele o godzinie 18.30. Dzieci zapraszamy w poniedziałek i środę o 16.30.

3. W poniedziałek, 5 października o godzinie 17.00, całoroczna modlitwa za zmarłych, bliskich naszemu sercu. Nasz liczny udział w tej Eucharystii, uraduje tych, którzy na naszą modlitwę czekają.

4. We wtorek po Mszy świętej o godzinie 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej o godzinie 8.00.

6. W czwartek, 8 października, o godzinie 8.00 oraz 18.30, modlimy się za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II. Po Mszy świętej z wielką czcią ucałujemy Jego relikwie. Zapraszamy!

7. W przyszłą niedzielę o godzinie 11.00, poświęcone zostaną różańce dzieciom komunijnym.

8. W przyszłą niedzielę składka budowlana. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na kosztowne, już widoczne, prace konserwatorskie przy głównym ołtarzu w naszym kościele. Prosimy o życzliwą ofiarność!

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym parafialnym kiosku.

10. Przypominamy o pielgrzymce do Częstochowy w dniach 21 - 22 października. Chętnych zapraszamy do biura naszej parafii.

11. Bożemu Miłosierdziu polecamy zmarłych. Dobry Jezu ...

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010