I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

16 maja 2015 WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  

17.05.2015.

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godzinie 17.00 w naszym kościele Msza święta oraz Koncert Pieśni Patriotycznej i Religijnej, w wykonaniu Chóru Exultate Deo, dyryguje pan Romuald Rajs. Serdecznie zapraszamy!

2. Nabożeństwa majowe codziennie: w niedziele o godzinie 18.30, w dni powszednie o godzinie 18.00.

3. We wtorek po Mszy świętej o 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia

4. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej o godzinie 8.00.

5. W sobotę, 23 maja o godzinie 9.30, serdecznie zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać w naszym parafialnym chórku "Boże Anioły". Zaś o godzinie 10.30 czekamy na wszystkich chłopców, którzy pragną być ministrantami i usługiwać przy naszym ołtarzu. Te słowa zaproszenia kierujemy do dzieci, które w ostatnią niedzielę przystąpiły do I Komunii świętej oraz do rodziców tych dzieci. Kochani rodzice, swoim dobrym słowem zachęćcie swoje dzieci.

6. Serdecznie dziękujemy za złożone dary ołtarza: młodzież, która w sobotę 9 maja przyjęła Sakrament Bierzmowania, zakupiła nowy Mszał. Darem od dzieci komunijnych jest komplet czytań mszalnych. "Bóg zapłać!".

7. Od przyszłej niedzieli po Mszy świętej w zakrystii, można odbierać Karty zgłoszeniowe dla dzieci, które pragną przystąpić do I Komunii świętej w roku 2016.

8. Dzisiaj po Mszy świętej można złożyć ofiarę do puszki dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Ci ludzie bardzo potrzebują naszego materialnego wsparcia.

9. Za tydzień - uroczystość Zesłania Ducha Świętego, podziękujemy za dary otrzymane w sakramencie chrztu i bierzmowania. W przyszłą niedzielę kończy się okres Spowiedzi wielkanocnej.

10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności śp. Janina Szwarc, polećmy jej duszę Bogu. Dobry Jezu...
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010