I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

26 października 2014Wierzę w Syna Bożego

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
26.10.2014.

1. Przeżywamy dziś rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. To jej obrazem jest nasz kościół parafialny.

2. Kończy się miesiąc październik, poświęcony modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś jeszcze nie był na tym nabożeństwie, to może to uczynić jeszcze w tym tygodniu: dzisiaj o godzinie 18.30, w dni powszednie o godzinie 18.00. Dzieci zapraszamy w poniedziałek i czwartek o 17.30. W tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiajmy Boga i wypraszajmy dla żyjących potrzebne łaski do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych prośmy o miłosierdzie Boże.

3. Przed nami pierwsze dni listopada i związane z nimi uroczystość Wszystkich Świętych, którą będziemy przeżywali 1 listopada, w najbliższą sobotę, oraz wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, które w tym roku wypada w niedzielę.

4. W najbliższą sobotę, 1 listopada, Msze święte w naszym kościele o godzinie 8.00, 10.00 oraz Msza święta za wszystkich naszych zmarłych, których imiona złożymy na kartkach do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia o godzinie 19.00. Nie będzie Mszy świętej o 18.30. Biuro naszej parafii będzie nieczynne.

5. Zaś w niedzielę, 2 listopada, Msze święte w porządku niedzielnym. Wieczorem o godzinie 19.00, modlić się będziemy za wszystkich naszych bliskich zmarłych, spisanych na kartkach. Po Eucharystii procesja żałobna.

6. Do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, można składać wraz z ofiarą wymienianki jednorazowe, które będziemy odczytywali w czasie modlitwy różańcowej, od poniedziałku, 3 listopada, po Mszy świętej o godzinie 17.30. W listopadzie Msze święte w dni powszednie od poniedziałku do piątku celebrowane będą o godzinie 17.00.

7. Parafia nasza, organizuje pielgrzymkę, śladami Patrona naszej parafii św. Pawła do Grecji. Termin: 6 – 17 czerwca 2015 roku. Cena 2780 złotych. Zapisy oraz szczegółowy program w biurze naszej parafii.

8. Polećmy Bożemu miłosierdziu naszych zmarłych. Dobry Jezu....
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010