I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
 

25 czerwca 2016

TRZYNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

26.06.2016. 

1. W pierwszą wakacyjną niedzielę w tekstach biblijnych pojawia się temat powołania. Czy nie stanowi to dla nas wyzwania, że w czasie odpoczynku mamy być świadkami Bożej obecności i działania w świecie. Prośmy o siłę w dawaniu wiarygodnego świadectwa i o to, byśmy w wolnym czasie nie zaniedbywali naszych chrześcijańskich obowiązków.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe po Mszy świętej, dzisiaj o 19.00, w dni powszednie o 18.30.

3. Tradycyjnie nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlimy się w każdą środę. W tym tygodniu uczynimy to także w poniedziałek, 27 czerwca z racji przypadającego w tym dniu wspomnienia Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na godzinę 8.00, wszystkich czcicieli Matki Bożej: Stowarzyszenie Cudownego Medalika, Akcję Katolicką, Żywy Różaniec.

4. W środę, 29 czerwca, Odpust Parafialny! Serdecznie zapraszamy na uroczystą Sumę odpustową o godzinie 18.00. Przewodzić będzie Ks. Zdzisław Góra - misjonarz świętego Wincentego a Paulo. Radośnie uwielbimy Boga za wstawiennictwem naszych Patronów: świętego Piotra i świętego Pawła. W tym dniu będzie jeszcze Msza święta z nowenną o godzinie 8.00. W dniu naszego odpustu w środę, biuro naszej parafii będzie nieczynne.

5. W tym tygodniu I piątek miesiąca. O godzinie 8.00 Msza święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od 16.30 Spowiedź dla dzieci oraz wieczorna Eucharystia o 18.30, po Mszy świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Od niedzieli, 3 lipca - do końca miesiąca sierpnia w kościele naszym nie będzie Mszy świętej w niedziele o godzinie 17.00.

7. W miesiącu lipcu są wolne intencje mszalne. Msze świętą można zamówić w zakrystii po Eucharystii oraz w biurze naszej parafii.

8. Wszystkim, którzy niebawem wyruszą na wakacje, życzymy bezpiecznej podróży i dobrego wypoczynku.

9. Polecamy Bogu naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu ...
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * * *

(C) Copyright 2010