I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

27 czerwca 2015 XIII Niedziela Zwykła   

28.06.2015.

1. Dziś - trzynasta niedziela w ciągu roku. Dla wielu z nas tu obecnych jest to pierwsza niedziela w czasie ich tegorocznych wakacji. Udającym się na wakacje i urlopy przypominamy, że w czasie wolnym nikomu nie wolno zapomnieć o Panu Bogu, a wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Mu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Zaś parafian, do których z okazji wakacji przyjadą krewni, prosimy, aby przyjęli ich serdecznie w przekonaniu, że w ich osobach przyjmują samego Pana Jezusa.

2. Jutro, 29 czerwca - uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dla naszej rodziny parafialnej to wielkie święto, dzień Patronów naszego pięknego kościoła i całej naszej wspólnoty. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian, sympatyków tej świątyni do wzięcia udziału w zgromadzeniu eucharystycznym, dla uproszenia obfitych łask z nieba, dla nas i rodzin naszych. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 18.00. Tej radosnej modlitwie przewodzić będzie Ks. dr hab. Mirosław Gogolik - Dyrektor Wydziału Katechetycznego naszej Diecezji. Dla tych, którzy z różnych powodów nie mogą być o tej wieczornej godzinie, będzie Msza święta o 8.00 rano.

3. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi w piątek od godziny 18.00. Msza święta o 18.30, po Eucharystii krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.

4. Od 1 lipca, do końca miesiąca sierpnia, a więc w czasie wakacji nie będzie Mszy świętej w niedziele o godzinie 17.00. Biuro parafialne w czasie wakacji czynne: w poniedziałek i środę od 16.00 - 17.30 oraz w soboty od 11.00 - 12.00. W piątki biuro naszej parafii będzie nieczynne.

5. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Henryk Mierzejewski, Janusz Szubiński.
Dobry Jezu ...

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010