I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

27 lipca 2014Wierzę w Syna Bożego

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA
27.07.2014.

1. W dzisiejszą 17 niedzielę w ciągu roku, liturgia zaprasza nas do poszukiwania mądrości, czyli tego, co w życiu jest najważniejsze, przypominając zarazem, że tym, których Bóg miłuje, wszystko służy dla ich dobra. Spróbujmy z tej perspektywy spojrzeć na nasze życie i zobaczyć, ku czemu posłużyły nam nasze wydarzenia, w których uczestniczyliśmy.

2. Dzisiaj po Mszy świętej o godzinie 12.30, święcić będziemy samochody i pojazdy mechaniczne, upraszając św. Krzysztofa o opiekę w czasie naszych podróży.

3. Za nami pierwsze tygodnie lata. Dla niektórych z nas jest to czas oderwania od codziennej pracy i możliwość odpoczynku. Starajmy się dobrze wykorzystać ten czas również na serdeczne rozmowy i spotkania, szczególnie z tymi osobami, z którymi na co dzień spędzamy mało czasu. Wspierajmy naszą modlitwą ludzi pracujących na roli, dla których ten czas jest czasem wytężonej pracy.

4. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedzi dla dzieci od godziny 16.30. Dla młodzieży i dorosłych od godziny 18.00. Msza święta o godzinie 18.30. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 20.00.

5. W sobotę, 2 sierpnia, Całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po Mszy świętej o godzinie 8.00, zakończenie o godzinie 15.45.

6. Trwa akcja Caritas: „Z uśmiechem do szkoły”, zachęcamy do zakupu cegiełek w naszym kiosku. Zebrane środki przeznaczone zostaną na przybory szkolne dla biednych dzieci.

7. Przypominamy, że w czasie wakacji nie ma Mszy świętej w niedziele o godzinie 17.00. Biuro naszej parafii czynne: w poniedziałek, środę od 16.00 – 17.30 oraz w soboty od 11.00 – 12.00. W piątki biuro jest nieczynne.

8. Telefon Kapłana dyżurnego: 887 098 787. Ten numer wywieszony jest w gablocie i na naszej stronie internetowej.

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jadwiga Szmergalska. Dobry Jezu..  

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010