I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
 

15 października 2016

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA ZWYKŁA

16.10.2016. 

1. Pan Jezus w Ewangelii przypomina o tym, że powinniśmy wytrwale się modlić; że nasza modlitwa winna być ufna, żarliwa, pokorna, szczera, cierpliwa i wytrwała. Wierność modlitwie różańcowej - przesuwaniu paciorków i powtarzaniu tych samych zdań, może nam dopomóc, by nasza modlitwa charakteryzowała się wymienionymi przymiotnikami. Zatem zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dzisiaj w niedziele o godzinie 18.30, w dni powszednie o 18.00. Dzieci w poniedziałek i środę o godzinie 17.00.

2. Dzisiaj powracamy pamięcią do pamiętnych wydarzeń sprzed 38 lat, gdy nasz Rodak, dziś już Święty orędownik w niebie, Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przyjął imię Jan Paweł II.

3. Dzisiaj też, o godzinie 12.30, dziękujemy Bogu, za Zespół Charytatywny przy naszej parafii, który posługuje ludziom dotkniętym biedą już 25 lat. Dzisiaj pod opieką tego Zespołu jest około 100 rodzin naszej parafialnej wspólnoty.

4. Zapraszamy we wtorek po Mszy świętej o godzinie 8.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. W sobotę, 22 października, wspomnienie liturgiczne Świętego Jana Pawła II. Bardzo serdecznie zapraszamy o godzinie 18.30, Wspólnotę Rodzin Katolickich im. Jana Pawła II. Prosić będziemy o Boże błogosławieństwo dla małżeństw i rodzin naszej parafii oraz upraszać będziemy, aby drzwi naszych małżeństw i rodzin były zawsze otwarte dla Chrystusa. Patron naszych rodzin, tak często do tego zachęcał. Przyjdźcie! Kochani małżonkowie z rodzinami!

6. Do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia, składamy wymienianki jednorazowe. W pierwszym tygodniu listopada, prosić będziemy Boga o radosną wieczność dla tych, których imiona czytelnie wypiszemy.

7. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Częstochowy. W dniach 20 i 21 października. Cena 80,00 złotych, zapisy w biurze Bazyliki.

8. Miłosierdziu Bożemu polecamy: śp. Janusz Stentka, Stanisława Stengel, Marek Sowa. Dobry Jezu....

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * * *

(C) Copyright 2010