I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

20 lipca 2014Wierzę w Syna Bożego
UROCZYSTOŚĆ
ŚW. APOSTOŁ
ÓW PIOTRA I PAWŁA
20.07.2014.

1. Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, to największe święto w naszej parafialnej wspólnocie, dzień naszego parafialnego Odpustu. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona dzisiaj o godzinie 12.30. Serdecznie zapraszamy!

2. Uroczystość dzisiejsza kieruje nasz duchowy wzrok na następcę św. Piotra na stolicy Piotrowej, na Ojca Świętego Franciszka. Nie zapominajmy o nim w naszych modlitwach.

3. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego. Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń.

4. We wtorek zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy świętej o godzinie 8.00.

5. W środę po Mszy świętej o 8.00, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

6. W czwartek, pierwszy czwartek miesiąca, dzień dziękczynienia za dar Eucharystii i modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, o godzinie 8.00.

7. W tym tygodniu, I piątek miesiąca. Spowiedź święta dla dzieci od 16.30. Dla młodzieży i dorosłych od 18.00, Msza święta o 18.30. Po Eucharystii Adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.

8. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy świętej, krótko adorujemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

9. W czasie wakacji, nie będzie Mszy świętej w niedziele o godzinie 17.00. W lipcu i sierpniu biuro naszej parafii w piątki nieczynne.

10. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Franciszkę Mrugowską.
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010