I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

15 listopada 2014Wierzę w Syna Bożego

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

16.11.2014.

1. Przeżywamy dziś 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że zbliżamy się ku końcowi roku liturgicznego. Zarówno ten fakt, jak i listopadowa aura mogą sprzyjać refleksji nad tym, na co jest ukierunkowane nasze życie. Do czego dążymy? Co jest dla nas najważniejsze? Odpowiedzi na te pytania możemy szukać przede wszystkim w sobie, ale też może nam w tym pomóc katolicka prasa czy dobra literatura religijna.

2. Trwa miesiąc listopad i związana z nim modlitwa za naszych bliskich zmarłych. Przypominamy, że wprowadzamy w naszym kościele całoroczną modlitwę za naszych bliskich, którzy już odeszli do Pana i czekają na naszą pomoc. Czynić to będziemy każdego miesiąca zawsze piątego o godzinie 17.00. Pierwsza uroczysta Msza święta, na początku której odczytani zostaną z imienia ci, za których się modlimy, zostanie odprawiona już 5 grudnia. Zgłoszenia tych zmarłych przyjmujemy tylko do końca listopada w biurze naszej parafii przy ulicy Mikołaja Reja 3. Przy tej okazji składamy dar pieniężny 20,00 złotych od jednej osoby na cały rok modlitwy, czyli do 5 listopada 2015 roku.

3. W poniedziałek, 17 listopada o godzinie 18.00, na Sali św. Jana Pawła, spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

4. Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odprawiamy we wtorki po Mszy świętej o godzinie 8.00. Zaś w każdą środę po Mszy świętej o godzinie 8.00, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę śladami świętego Pawła do Grecji, od 6 czerwca – 17 czerwca 2015 roku. Zapisy oraz szczegółowe informacje w biurze naszej parafii przy ulicy Mikołaja Reja 3.

6 . Za tydzień, w niedzielę, 23 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Chrystusa Króla. Tradycyjnie jest to święto Akcji Katolickiej. Stowarzyszenie to zostało powołane przez papieża Piusa XI w roku 1928 i zrzesza osoby pragnące promować i wprowadzać w życie społeczną naukę Kościoła. Msza święta w intencji naszego Oddziału Akcji Katolickiej, zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 12.30.

7. W tym tygodniu są wolne intencje mszalne!

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Janinę Grześk. Dobry Jezu....

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010