I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

Kościół naszym domem

18 października 2014Wierzę w Syna Bożego

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
19.10.2014.

1. Przypadająca dziś 29 niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Zatem w naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich. Zostawili oni swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka.

2. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedziele o godzinie 18.30. Różaniec dla dzieci w poniedziałek i czwartek o godzinie 17.30.

3. We wtorek, 22 października, przypada wspomnienie świętego Jana Pawła II. Warto przypomnieć, że był on pierwszym Polakiem, który zasiadł na Stolicy Piotrowej, a jego pontyfikat trwał ponad 26 lat; odbył liczne podróże apostolskie, w tym 8 do Polski. Zapraszamy o godzinie 8.00 lub 18.30 na wspólną Eucharystię i ucałowanie relikwii.

4. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godzinie 8.00. Możesz przyjść ze swoim podziękowaniem lub prośbą, Matka wysłucha i umocni.

5. Już blisko miesiąc listopad, czas naszej modlitwy za naszych bliskich zmarłych. Do skarbony przy ołtarzu Bożego Miłosierdzia można składać wymienianki jednorazowe oraz intencje na Msze święte, które będziemy celebrowali 1 i 2 listopada o godzinie 19.00. Niech to będzie dar naszego serca dla ludzi, których Pan powołał do siebie a teraz czekają na naszą modlitewną pomoc.

6. Parafia nasza pragnie odbyć pielgrzymkę do Grecji, śladami Patrona naszej parafii świętego Pawła. W modlitewnym nastroju zatrzymamy się w miejscach gdzie Apostoł Narodów mówił o Jezusie Chrystusie, nawiedzimy liczne świątynie prawosławne, podziwiać będziemy piękne greckie budowle i ubogacimy się urokliwą przyrodą, wspaniałymi widokami oraz bezkresem wód Adriatyku. Termin czerwiec przyszłego roku. Zapisy w biurze naszej parafii przy ulicy Reja 3. Szczegóły przy zapisie. Zapraszamy!

7. Polećmy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu.
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010