I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
 

21 sierpnia 2016

DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA ZWYKŁA

21.08.2016. 

1. Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Ten dar, który jest ofiarowany każdej i każdemu z nas, staje się jednocześnie zadaniem, misją do wypełnienia. Trzeba nam wciąż "wchodzić przez ciasne drzwi", nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystusową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i o potrzebne siły.

2. We wtorek, po Mszy świętej o godzinie 8.00, Koronka do Bożego Miłosierdzia.

3. Zapraszamy na środową nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy świętej o godzinie 8.00.

4. W piątek, 26 sierpnia, uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Uczestnicząc w Eucharystii, duchowo łączyć się będziemy z naszym Narodowym Sanktuarium, gdzie króluje nasza Czarna Madonna. Serdecznie zapraszamy w ten wyjątkowy dzień do naszego kościoła na Mszę świętą o godzinie: 8.00, 10.00 lub 18.30. W piątek z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym parafialnym kiosku, można też kupić cegiełkę: "Z uśmiechem do szkoły"

6. Choć większość czasu wakacji już poza nami, to wszystkim, którzy korzystają z wypoczynku, życzymy by był on piękny i bezpieczny.

7. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych bliskich zmarłych. Dobry Jezu......

8. Życzymy wam wszystkim, radosnej niedzieli i dobrego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi!
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * * *

(C) Copyright 2010