I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

28 maja 2016DZIEWIĄTA
NIEDZIELA ZWYKŁA
29.05.2016.

1. Pan Jezus zawsze doceniał i chwalił wiarę tych, których spotykał podczas swojej publicznej działalności i którym wyświadczał dobro. To zachęta dla nas, abyśmy umacniali naszą wiarę i ufność wobec Pana, wpatrując się choćby w przykład setnika z dzisiejszej Ewangelii.

2. Nasza wiara została umocniona w uroczystość Bożego Ciała, kiedy tak licznie w radosnym modlitewnym skupieniu uczestniczyliśmy w pięknej procesji Eucharystycznej. Dziękujemy wszystkim za budujące świadectwo wiary. Dziękujemy wszystkim budowniczym ołtarzy, pocztom sztandarowym, dziewczynkom sypiącym kwiaty, panu Organiście i Zespołowi "Boże Anioły". Do czwartku włącznie trwamy w tradycyjnej oktawie uroczystości Bożego Ciała. W czwartek o godzinie 18.30, zakończenie oktawy Bożego Ciała, po procesji, błogosławieństwo wianków i ziół.

3. Do wtorku nabożeństwa majowe o godzinie 18.00, procesja oraz Msza święta. Od środy rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy świętej o godzinie 18.30, w środę, czwartek, piątek procesja Eucharystyczna.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pragniemy w tym dniu otoczyć naszą modlitwą wszystkie dzieci. O godzinie 8.00, Msza święta w intencji Żywego Różańca.

5. W piątek, 3 czerwca, I piątek miesiąca oraz uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy w tej intencji. O godzinie 8.00, Msza święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godziny 16.30 Spowiedź dla dzieci o 17.00 Msza święta. Spowiedź dla dorosłych od 18.00, o 18.30 Msza święta, nabożeństwo i procesja Eucharystyczna. Biuro parafialne nieczynne. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie. 7. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Czesława Klateckiego. Dobry..

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010