I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
 

30 lipca 2016

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

31.07.2016. 

1. Dobiega końca piękny i radosny czas wiary i młodości, jaki przez te ostatnie dni przeżywaliśmy w naszej Ojczyźnie podczas XXXI Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka. Dziś kulminacyjny moment dni młodzieży - Msza święta i przesłanie pod przewodnictwem Papieża.

2. Dziękujemy Bogu za ten wielki dar Światowych Dni Młodzieży. Dziękujemy za ten czas Bożej łaski i działanie Ducha Świętego. W miłosierne ręce Ojca powierzamy ducha młodych ludzi z naszej parafii i całego świata. Dziękujemy wszystkim, którzy w naszym kościele, szczególnie rano, trwali na modlitwie i wsłuchiwali się w Boże słowo.

3. Jutro będziemy przeżywać kolejną rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę.

4. Również jutro rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny. Niech będzie to również dar całkowitej abstynencji od wszelkich używek, zwłaszcza od alkoholu.

5. We wtorek, 2 sierpnia, tradycyjnie w naszym kościele całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek po Mszy świętej o godzinie 8.00, zakończenie przed Mszą świętą o godzinie 18.30.

6. W piątek I piątek miesiąca. Po Mszy świętej o godzinie 8.00, nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla dzieci o godzinie 16.30. Spowiedź dla dorosłych o godzinie 18.00, Msza święta o 18.30 oraz krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W sobotę, 6 sierpnia, święto Przemienienia Pańskiego. Msze święte o godzinie: 8.00 oraz 18.30. Warto uświadomić sobie, że każda Eucharystia jest naszym wejściem na górę Przemienienia i kontemplacją Chrystusowego oblicza.

8. W naszym kiosku można nabyć prasę katolicką oraz cegiełkę "Z uśmiechem do szkoły" - pomagamy dzieciom z biednych rodzin.

9. Bogu polecamy, śp. Kazimierza Krauśnik. Dobry Jezu...  

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * * *

(C) Copyright 2010