I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

25 kwietnia 2015 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA

26.04.2015.

1. Dziś - czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza ze względu na proklamowaną perykopę ewangeliczną o Chrystusie Dobrym Pasterzu. Rozpoczynamy dziś 52 Tydzień Modlitw o Powołania. Do tej modlitwy wszystkich zachęcamy.

2. Jutro, 27 kwietnia, przeżywamy pierwszą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. W naszym kościele o godzinie 18.30, pragniemy zawierzyć Bogu małżeństwa i rodziny, które gościły Jezusa Chrystusa w Jego Słowie - Piśmie świętym. Utworzymy razem, piękną Wspólnotę Rodzin Katolickich im. Świętego Jana Pawła II. Bo dobrze wiemy, że dobre małżeństwa, trwałe rodziny to skarb nie tyko dla Kościoła, ale i dla naszej Ojczyzny. Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński często przypominał, że Naród to "Rodzina rodzin". "Jakie będą rodziny, taki będzie Naród. Gdy rodziny będą zwarte, wierne, nierozerwalne - Narodu nikt nie zniszczy". Serdecznie te dobre małżeństwa i rodziny zapraszamy, jutro o godzinie 18.30!

3. We wtorek o godzinie 17.00, spotkanie dzieci komunijnych - klas III.

4. W środę, 29 kwietnia, zapraszamy Stowarzyszenie Cudownego Medalika - Apostolat Maryjny. O godzinie 18.00, różaniec, o 18.30 Msza święta i spotkanie formacyjne.

5. W piątek, pierwszy piątek miesiąca. O godzinie 8.00 Msza święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla dzieci o godzinie 16.30, o 17.00 Msza święta. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych o 18.00, o godzinie 18.30 Msza święta i adoracja Najświętszego Sakramentu. Biuro parafialne nieczynne.

6. W piątek, 1 maja o godzinie 18.00, rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, które będziemy odprawiali w dni powszednie o godzinie 18.00, w niedziele o godzinie 18.30. 7. Uroczystość Najświętszej Maryi Panny - Królowej Polski w tym roku będzie w poniedziałek 4 maja.

8. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Marian Jadczak. Dobry Jezu...
 

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010