I

   

Parafia Św. Apostołów Piotra i Pawła w Bydgoszczy

 

 

 

 

 
Kościół naszym domem

29 listopada 2015I NIEDZIELA ADWENTU
29.11.2015. 

1. W dzisiejszą pierwszą niedzielę Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem: "NOWE ŻYCIE W CHRTSTUSIE". Rozpoczynamy szczególny, bo jubileuszowy rok 1050 - lecia chrztu Polski oraz rok, w którym w naszej Ojczyźnie, w Krakowie, odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Módlmy się zatem codziennie, by dobrze przeżyć ten wyjątkowy czas.

2. Odczytana dzisiaj Ewangelia, wzywa nas do czujności i modlitwy. Włączmy się wszyscy czynnie w to adwentowe oczekiwanie. Niech pomocą w tym będą tradycyjne Msze roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny, na które serdecznie zapraszamy: Dorosłych: w poniedziałek, środę i sobotę o godzinie 8.00 rano. Dzieci z lampionami codziennie od poniedziałku - piątku o godzinie 17.00.

3. W tym tygodniu: w środę o godzinie 8.00, Msza święta w intencji Żywego Różańca, po Mszy świętej informacje i wymiana tajemnic.

4. W czwartek o godzinie 8.00, "Godzina Modlitwy ze świętą Katarzyną Laboure".

5. W piątek, I piątek miesiąca. O godzinie 8.00 Msza święta i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź dla dzieci od 16.30, o 17.00 - Roraty. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od 18.00, Msza święta o 18.30 oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. W piątek biuro naszej parafii nieczynne.

6. Chorych w domach odwiedzimy w sobotę od godziny 8.00.

7. W sobotę 5 grudnia o godzinie 17.00, Msza święta za bliskich naszemu sercu zmarłych. Kto jeszcze nie zamówił tej całorocznej modlitwy, może to uczynić w poniedziałek i środę od 16.00 - 17.30 w biurze parafialnym.

8. W naszym kiosku, można nabyć opłatek i święcę na stół wigilijny.

9. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszych zmarłych, a w tym tygodniu: śp. Gabriela Greń, Elżbieta Tatera, Marek Jackunis. Dobry Jezu....

10. Obchodzącym w tym tygodniu imieniny, składamy najlepsze życzenia.

Ks. Kanonik Teodor Paradowski - proboszcz

                                                                                               strona główna


* * *

(C) Copyright 2010